Výlet na Sázavský klášter a grilování v Louňovicích

Kolem půl 12 jsme dorazili na Sázavu. Naše cesta hned směřovala ke klášteru. Ten je sice v rekonstrukci, ale prohlídky se tam konají.
Hodinku času před prohlídkou jsme někteří strávili v zahradě a někteří u skupiny archeologu ze spolku Po stopách našich předků. Tam jsme si umleli na kamenném mlýnku mouku a z ni udělali placky, které jsme opekli na ohni. Také jsme viděli práci archeologů a stavitelů, což si zkoušely děti a my s nimi.
Prohlídka trvala asi hodinu a byla výborná. Skvělá slečna průvodkyně nejen že krásně přednášela, ale znala i odpovědi na naše dotazy.
Poté jsme šli na oběd do restaurace Za vodou, kde nás překvapili příjemným prostředím i výborným jídlem.
Cestou do Louňovic jsme obdivovali krásy přírodních mokřadů a vodních ploch.
Doma, v Louňovicích, jsme se hned pustili do grilování naloženého masa. Užili jsme si přitom legraci a maso bylo výborné. Dokonce ani nepršelo, což podle předpovědi mělo.
Když se pak rozprselo, bylo už maso hotové, a tak jsme šli do domku a baštili. Pak přišly na řadu modlitby… Zpěvem jsme večer zakončili s šli spát.
V neděli ráno jsme si přivstali a šli do Mukařovskeho kostela na mši od 8hodin. Po mši mě pan varhaník nechal zahrát na varhany. Zpět do Louňovic jsme sli pomalu a doma jsme si dali bohatou snídani s ochutnávkou krepelcich vajec.
Kolem jedenácté jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů.

Připojujeme fotky z výletu

Na viděnou se těší Magda

One comment

  1. Magda

    Bylo to fajn, hodně jsme povídali, bylo vedro ale šli jsme lesem ve stínu takže super, oběd výbornej za mě jednička s hvězdičkou. Ondra Haase
    Původní nejistotu a vedro vystřídala po výborném obědě u Hencu pohodicka ve stínu lip a průběžně ochlazování v rybniku Lounovaku. Také dobra parta a otevřený dialog doprovázel nás pod rozpáleným sluncem i chladivou vodou. Díky za vaší účast. Magda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *